Drobečková navigace

Úvod > Podlahy > PVC, vinyl, Marmoleum > Vinyl

Vinylová podlaha

Hledáte-li podlahovou krytinu praktickou, vysoce odolnou a zároveň esteticky působivou, pak je tu právě pro vás vinylová krytina.

Vinylové krytiny nabízejí dokonalou imitaci dřev a dlažeb

Velmi věrně imitují nepřeberné množství dřevin, kovu nebo keramických dlažebpřírodního kamene, břidlice a mramoru. Najdeme zde imitace betonu, mozaiky, oblázků, ale i pískovce, vápence, skla a cínu. Výhodou jsou i různě volitelné komponenty jako dekorativní mezipruhy, bordury a další doplňky. Sortiment vinylů nabízí klasické podlahové dílce i profily se skosenými hranami, které věrně imitují selská prkna či různé druhy dlažeb. V této sféře vinylových podlah si však přijdou na své i Ti nejnáročnější.

Proč zvolit vinyl?

 • Vinyl nabízí atraktivní vzhled, nepřeberné množství designů a výjimečných doplňků.
 • Ve srovnání se dřevem vyniká tvrdostí.
 • Nemá problém ani v kontaktu s vodou. To hlavně usnadňuje údržbu a úklid, což ocení každá hospodyňka.
 • Podlaha rovněž vykazuje vysokou odolnost vůči mechanickému i chemickému poškození a je tudíž vhodná do domácího i komerčního prostředí.
 • Díky pevnému spojení s podkladem (celoplošnému lepení) poskytuje vinyl výborný teplotní vjem
 • Navíc podlaha nerezonuje a je zcela nehlučná.

Nebráníte-li se mít na podlaze umělý povrch, zbývá vlastně jediná nevýhoda: Vinylová podlaha není zrovna levná záležitost.

Poptat podlahu

Příklad využití

zátěžová podlahovina Thermofix DFI Art Select EW03 Hallway Detai DFI doplňky Bordura Inca DFI doplňky Bordura Basque DFI antik ceramic CK21 Espresso s bordurou Neopolitan Brick MX932087169f-b184-45a0-9141-c989278f8929.jpgc54d779e-6a4d-4599-bc01-27f1f6354b01.jpg790898ea-a518-42a4-b5f9-ece2575505ee.jpgb2a1e6d9-1a59-4a54-aca0-51cf339da411.jpg7ff1fc10-2eba-47bb-885d-d2712fe5cbc8.jpg67803cb4-fbb3-43bc-b5f8-4376cf031b20.jpg265030b0-9dfc-40e9-bf94-1432484d4174.jpg

Reference

Co je to vinyl?

Vinilová podlaha

Jedná se o chemickou látku a umělý materiál známý pod názvem PVC – polyvinylchlorid. V případě této krytiny jde o heterogenní PVC, tedy o krytinu skládající se z více různorodých vrstev.

Spodní vrstva: Základní vrstva je zvukotěsná a díky struktuře na spodní straně poskytuje optimální přilnavost k připravenému podkladu.

Fólie se vzorem: Požadovaný vzor je pomocí inovativní tiskové techniky natištěn na speciální fólii.

Nášlapná vrstva: Transparentní nášlapná vrstva chrání fólii s natištěným vzorem. Reliéfní povrch poskytuje autentický a přirozený vzhled.

Superguard: Vrstva polyuretanu (PUR) chrání Vaši podlahu před poškrábáním a nečistotami.

Vinylové podlahy jsou pevné, odolné a pružné

Thermofix Dub Old Western světlý 10401-1

Vlastnosti vinylové krytiny zaručují dlouhou životnost, ale i vynikající tepelně izolační vlastnosti. Vinyl je odolný vůči vodě a vlhkosti, a proto se vlhkostí nedeformuje. Vinyl má také velmi dobré akustické vlastnosti, malý tepelný odpor, je rozměrově stabilní a na povrchu působí teplým dojmem.

Materiály použité na podlahu se dělí podle třídy zátěže, kdy vyšší třída značí vyšší zátěžovou odolnost. Také vinyl se na trhu objevuje v různých třídách zátěže (např. 31-34 nebo 41-43, zatímco např. laminát o cca 10 tříd níž.

Při poškození stačí vyměnit poškozený dílec

Jestliže na vinylovou podlahu upadne předmět, nedochází k vyštípnutí vzoru. Pakliže dojde k poškození podlahy, není potřeba ji celou měnit, stačí vyměnit poškozený dílec. Díky dobré pružnosti a tvrdosti vinylu se již nemusíte strachovat, spadne-li vám v kuchyni na zem hrnec či vidlička.

Pokládka podlahy je snadná a rychlá

montáž vinylu

Při pokládce vinylové podlahy musí být povrch zcela rovný a čistý bez jakýchkoli drobných kamínků a jiných nečistot, které by se na podlaze mohly časem projevit. V koupelně je však podlahu lepší především z hygienických důvodů k podkladu přilepit napevno.

Přičemž po nalepení lze rychle podlahu používat, jelikož lepidla schnou tak 3-4 hodiny.

Jelikož vinyl nedilatuje, nejsou nutné přechodové lišty, což působí estetičtějším vzhledem.

Struktura krytiny umožňuje pokládku na podlahové vytápění. K jakýmkoli změnám tvaru podlahy v důsledku působení tepla je zabráněno díky speciální sklo-vláknité mřížce umístěné pod vrstvou vinylu.

Údržba i čištění vinylové krytiny je snadná

Jako u většiny krytin je intenzita čištění závislá na oblasti použití a frekvenci užívání. Vyšší pozornost by měla být věnována oblastem u vchodů do místnosti, kde je špína bezprostředně nanášena. Podlahu klasicky zametáme, vysáváme, při větším zašpinění ji vytřeme, vždy však dbáme na velmi dobře vyždímaný hadr či mop. Na silné znečištění můžeme použít polyuretanový čistič. Kolečkové židle a další pohyblivý nábytek je dobré vybavit kolečky „typu W“.

vinyl Thermofix Dub Old Western světlý 10401-1

Je pro Vás vinylová podlaha ta správná volba?

V dnešní době si zákazník může klást i ty nejnáročnější požadavky. Očekáváte i Vy od Vaší nové podlahy především:

 • odolnost proti pádu předmětů nebo poškrábání např. pejsky nebo jinými domácími mazlíčky?
 • podlahu bez neustálých chuchvalců prachu?
 • rychlou a jednoduchou údržbu vysáváním nebo stíráním mopem?
 • odolnost proti vlhkosti jako je v koupelně nebo nečistotám jako v zádveří?
 • výbornou akustiku, sousedé Vás neslyší a Vám může spadnout cokoli a nedělá to hluk?
 • kdykoli a kdekoli opravitelnou podlahu, pokud si ji rozbijeme?
 • povrch ideální na podlahové vytápění a úspornou při rychlém přenosu tepla?
 • podlahu, která by byla hygienická antialergická nebo antistatická?

V případě, že více jak polovina bodů byla totožná s Vašimi požadavky na novou podlahu, doporučujeme Vám o zakoupení vinylové podlahy vážně uvažovat. Neváhejte a nahlédněte do nabídky dekorů vinylových podlah.