prodej a montáž všech druhů podlahových krytin
Široký výběr materiálů najdete v naší vzorkové prodejně
Fritzova 2, 586 01 Jihlava
Pražská Sídliště 11a , 669 02 ZNOJMO
Drobečková navigace

Podlahářství Šťáva > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3
 • 2. 7. 2020 19:50
  Daniela
  Vinylová podlaha na parkety

  Dobrý den, plánujeme rekonstrukci a máme v bytě parkety v asfaltu. Chtěli jsme vinylovou podlahu a mysleli si, ze parkety se vytrhaji, vyleje se podlaha betonem atd... Bylo nam ovšem řečeno, že standardně se parkety nechávají, vyleje se stěrka a na to vinyl. Je toto moudré řešení? Uz teď parkety dost vržou, a tak jestli by cenově přijatelnější nebylo nakonec parkety renovovat, i když jsme je nechtěli nechávat vůbec? Dekuji za radu. Daniela


 • 26. 4. 2020 22:29
  Jitka
  pokládka dřevěné podlahy na dlažbu

  Dobrý den,
  ráda bych si nechala položit na rovnou dlažbu dřevěnou podlahu z břízy. Pod dlažbou je podlahové topení a potřebovala bych minimální výšku dřevěné podlahy, abychom nemuseli dělat náročné stavební úpravy. Dlažba je bohužel téměř v celém domě a působí chladně.
  Velmi Vám děkuji za radu.


 • 29. 4. 2020 10:35
  Bořivoj Šťáva - Moderátor
  Re: pokládka dřevěné podlahy na dlažbu

  Dobrý den,
  můžete mi, prosím zaslat na e-mail podlahy.stava@seznam.cz své telefonní číslo. Tyto informace pro mě nejsou dostačující, zavolal bych Vám a domluvili se na upřesňující informace.
  Děkuji.


 • 17. 9. 2018 15:56
  Josef Novotný
  Vinyl na laminát

  Dobrý den,
  potřeboval bych položit vinylovou podlahu (zámkovou) na stávající cca 10let starou plovoucí, laminátovou.
  Je to možné?
  Velice děkuji
  Novotný


 • 2. 2. 2019 11:23
  Bořivoj Šťáva
  Re: Vinyl na laminát

  Dobrý den
  určitě bychom Vám nedoporučovali pokládat novou podlahu na starou. Stará podlaha stále pracuje a mohlo by dojít k porušení vrchní nové podlahy - mohli by se začít dělat spáry nebo by se podlaha na některých místech mohla zvedat. Určitě vždy doporučujeme původní podlahu odstranit.


 • 15. 6. 2018 11:48
  Jitka
  renovace parket

  Dobrý den, ráda bych zrenovovala v bytě parkety, mohu se zeptat jaká je u Vás cena za renovaci za m2? Děkuji.


 • 22. 6. 2018 16:28
  Bořivoj Šťáva - Moderátor
  Re: renovace parket

  Dobrý den,

  cena je přibližně 580,- Kč/m2 + doprava = 3x broušení, kytování, 3x lakování.


  Hezký den

  Bořivoj Šťáva


 • 29. 10. 2017 12:39
  kamil valnoha
  laminatova podlaha

  Muzu pokladat laminatovou podlahu na dlazbu nebo parkety


 • 2. 11. 2017 13:20
  Bořivoj Šťáva
  Re: laminatova podlaha

  Ano, parkety musí být přebroušené a přeměřená rovinnost. Musí se zdemontovat lišty. Okolo stěn musí být dilatace podlahářskou pěnou. Pod plovoucí podlahou musí být podložka.
  Dlažba - přeměřit rovinnost, nutno přestěrkovat, také musí být podložka.


 • 30. 8. 2017 10:21
  Krafka Z.
  Průmyslová podlaha (epoxidová pryskyřice)

  Dobrý den,
  řeším podlahu v přístavbě garáže (cca 9m2), kde nechci dávat anhydrid a dlažbu jako v garáži, ale volil bych průmyslovou podlahu.
  Jako podklad bych připravil beton, celková výška včetně průmyslové podlahy by byla cca 5cm. Jakou požadujete ponechat výšku pro průmyslovou podlahu a je vhodné použít do betonu kari sítě? Momentálně mám základovou desku a na ní izolaci (asfaltové pásy s protiradonovou fólií).
  Děkuji.


 • 2. 11. 2017 13:25
  Bořivoj Šťáva
  Re: Průmyslová podlaha (epoxidová pryskyřice)

  Kari sítě ano, aby zátěží auta nepopraskal beton. Minimální tloušťka betonu 10 cm. Na to nanést zátěžový epoxidový nátěr s vytahovaným soklem na zeď, aby se nedostala voda do podlahy ani do zdi.
  Potřebujeme ponechat výšku 8-10 mm.


 • 23. 5. 2017 15:07
  Arnost Raab
  Vylití anhydritem, řešení sprchového koutu a

  Dobrý den, poptával jsem u vás vylití domu anhydritem či betonem. Nejsem ještě rozhodnutý, ale chci se zeptat v případě anhydritu, jak řešit sprchový kout a vanu. Někdo to neřeší a nechá vylít silnější vrstvu třeba o 1 až 2 cm právě v místech, kde bude vana a sprchový kout. Někdo tato místa vynechá, obšaluje a posléze dorovná betonem. Jak to řešit? Asi to bude spíše na telefon, že? Raab


 • 29. 10. 2016 11:53
  Lubomír Schmeiler
  vinylová podaha

  Dobrý den,
  je vhodné používat parní mop na údržbu vinylové podlahy.Podlaha je lepená z pásů.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem Schmeiler Lubomír.


 • 12. 9. 2016 13:06
  Pavlína Kovarčíková
  TOOM interiery

  Zdravím, přátelé. Taky teďka budeme rekonstruovat byt a budeme samozřejmě měnit i podlahy. je to ale celkem bída. Nejlepší nabídku jsem zatím viděla pouze u TOOM interieru. Je to tedy vhodná volba? Vydrží ta jejich podlaha dlouho? A izoluje to?


 • 10. 5. 2016 19:54
  Poláček Michal
  Tekutá dlažba

  Dobrý den, máme zájem o položení tekuté dlažby v prostorách koupelny ( bezbarierová otevřená sprcha ), záchodu, verandy, saunové místnosti a relaxační místnosti. Všechny prostory jsou vzájemně mimoúrovňově propojeny ( 1 schod / šikmina ). Ve všech podlahách bude elektrické podlahové topení. Co by jste na podlahy doporučil? Je vhodná tekutá dlažba? V jaké vrstvě se vylévá a jak má být připravený podklad? Moje představa je že bude zalito podlahové topení flexibilní stěrkou a na tom natřená tekutá izolace včetně rohových dilatací od firmy Den Braven ve 4 vrstvách , a po té nanést tekutou dlažbu v předepsané / doporučené vrstvě včetně vytažení fabionů. Celková výměra podlah cca 150 m2. Dále bych chtěl v prostoru koupelny podobně nanést i obklad do výšky 2 m cca 30 m2. Prosím o pokud možno i telefonickou konzultaci, aby nedošlo k nějaké zbytečné vícepráci. Moc děkuji Poláček tel.: 775706600


 • 31. 8. 2016 10:38
  Natálie
  Re: Tekutá dlažba

  Taky bychom měli zájem o položení tekuté dlažby a to hlavně do koupelny a kuchyně. Zbytek bytu bychom potom měli klasickou plovoučku. Jsou nám to všechno schopni udělat u firmy TOOM interier? Budeme si totiž od nich objednávat více věcí, tak abychom to všechno měli jen u jedné firmy a ne rozkouzkované po všech čertech.


 • 31. 8. 2016 14:07
  ANDREA
  Re: Tekutá dlažba

  Natálie, toom interiery je super firma, která dělá jedny z nejkrásnějších dřevěných podlah vůbec. Jen si ale nejsem jistá, zda dělá zrovna to, co si přejete. To asi bude nejlepší pokud je kontaktujete a rovnou se jich zeptáte a třeba i na cenu a na podmínky, za jakých vám tu podlahu uděljí apod. Tady to asi nemá moc cenu probírat.


Novější 1 3

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů