prodej a montáž všech druhů podlahových krytin
Široký výběr materiálů najdete v naší vzorkové prodejně
Fritzova 2, 586 01 Jihlava
Pražská Sídliště 11a , 669 02 ZNOJMO
Drobečková navigace

Podlahářství Šťáva > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3
 • 27. 7. 2019 12:46
  Marie U.
  Vinyl na parkety

  Dobrý den,
  chystáme se položit vinylovou podlahu na stávající lepené parkety. Chtěla bych se zeptat, jak je potřeba parkety připravit na novou pokládku. Děkuji.


 • 16. 7. 2019 20:53
  Jana Hruskova
  Marmoleum

  Dobry den,
  Lze marmoleum do koupelny? Dekuji


 • 3. 7. 2019 23:12
  Jan
  Podlaha v 1p. rod domu

  Řeším renovaci bytu v 1 patře rodinného domu. Podlaha je nyní stále původní tzn. dřevěná prkna 22mm tloušťka, šířka cca 15-18cm (od boku) a délka prken 491cm(délka místností od oken). Výplň mezi stropem z íček a trámy od podlahy je škvára cca 13 cm. V rámci této renovace mě napadá vše vyjmout, prkna i škváru a položit novou izolaci - čedičovou izolaci apod., poté 2x osb desky tloušťky 15mm, vše prošroubovat a přilepit spoje, pak již kročejovou izolaci a finální podlahovou krytinu.
  Poté mi byl sdělen i další návrh a to na nynější prkna, které je nutno utužit proti některému skřípání, položit na ně rovnou OSB desku 1x 18mm a připevnit, pak kročejovou izolaci a finální krytinu.
  Děkuji za nadhled a posouzení.
  Jan


 • 25. 3. 2019 18:16
  Radek Novotný
  Vinyl dlazba

  Dobry den, resime takovou otazku. Soused v byte nad nami ma polozenou dlazbu v obyvaku a na chodbe ale bez zvukove izolace coz je zasadni problem a velice nas to obtezuje, ramus se siri zelezobetonovou konstrukci i stenama jelikoz nedoslo k dodrzeni montaze izolace ani po obvodu steny. Kdybychom odstranily sokly, dlazbu vyrovnaly sterkou, a na dlazbu dali krocejovou izolaci presne tak jak to ma byt, bude se porad nesnesitelny dupani a padani vseho moznyho na vinyl ozyvat a nebo ne? Dekuji za odpoved Novotny


 • 7. 11. 2018 12:20
  Lucie
  Vinyl na dlažbu - podlahové topeni

  Dobrý den, mám dotaz, zda je možné položit vinyl na dlažbu, když je podlahové topení? Dlažba se nám nelíbí, je chladná a obávám se, že by mohlo být topení porušení, když by se dlažba odstraňovala. Omezí to výkon topení nebo to zvýší spotřebu plynu? Dále mě zajímá, zda můžeme dát na dlažbu s podlahovym topením kusove koberce. Jaky typ lze pouzit? Stačí když nebude mit spodní filcovou vrstvu a jinak na materiálu koberce nezáleží? Děkuji za Váš odborný názor. Hezký den. Lucie


 • 17. 9. 2018 15:56
  Josef Novotný
  Vinyl na laminát

  Dobrý den,
  potřeboval bych položit vinylovou podlahu (zámkovou) na stávající cca 10let starou plovoucí, laminátovou.
  Je to možné?
  Velice děkuji
  Novotný


 • 2. 2. 2019 11:23
  Bořivoj Šťáva
  Re: Vinyl na laminát

  Dobrý den
  určitě bychom Vám nedoporučovali pokládat novou podlahu na starou. Stará podlaha stále pracuje a mohlo by dojít k porušení vrchní nové podlahy - mohli by se začít dělat spáry nebo by se podlaha na některých místech mohla zvedat. Určitě vždy doporučujeme původní podlahu odstranit.


 • 15. 6. 2018 11:48
  Jitka
  renovace parket

  Dobrý den, ráda bych zrenovovala v bytě parkety, mohu se zeptat jaká je u Vás cena za renovaci za m2? Děkuji.


 • 22. 6. 2018 16:28
  Bořivoj Šťáva - Moderátor
  Re: renovace parket

  Dobrý den,

  cena je přibližně 580,- Kč/m2 + doprava = 3x broušení, kytování, 3x lakování.


  Hezký den

  Bořivoj Šťáva


 • 29. 10. 2017 12:39
  kamil valnoha
  laminatova podlaha

  Muzu pokladat laminatovou podlahu na dlazbu nebo parkety


 • 2. 11. 2017 13:20
  Bořivoj Šťáva
  Re: laminatova podlaha

  Ano, parkety musí být přebroušené a přeměřená rovinnost. Musí se zdemontovat lišty. Okolo stěn musí být dilatace podlahářskou pěnou. Pod plovoucí podlahou musí být podložka.
  Dlažba - přeměřit rovinnost, nutno přestěrkovat, také musí být podložka.


 • 30. 8. 2017 10:21
  Krafka Z.
  Průmyslová podlaha (epoxidová pryskyřice)

  Dobrý den,
  řeším podlahu v přístavbě garáže (cca 9m2), kde nechci dávat anhydrid a dlažbu jako v garáži, ale volil bych průmyslovou podlahu.
  Jako podklad bych připravil beton, celková výška včetně průmyslové podlahy by byla cca 5cm. Jakou požadujete ponechat výšku pro průmyslovou podlahu a je vhodné použít do betonu kari sítě? Momentálně mám základovou desku a na ní izolaci (asfaltové pásy s protiradonovou fólií).
  Děkuji.


 • 2. 11. 2017 13:25
  Bořivoj Šťáva
  Re: Průmyslová podlaha (epoxidová pryskyřice)

  Kari sítě ano, aby zátěží auta nepopraskal beton. Minimální tloušťka betonu 10 cm. Na to nanést zátěžový epoxidový nátěr s vytahovaným soklem na zeď, aby se nedostala voda do podlahy ani do zdi.
  Potřebujeme ponechat výšku 8-10 mm.


 • 23. 5. 2017 15:07
  Arnost Raab
  Vylití anhydritem, řešení sprchového koutu a

  Dobrý den, poptával jsem u vás vylití domu anhydritem či betonem. Nejsem ještě rozhodnutý, ale chci se zeptat v případě anhydritu, jak řešit sprchový kout a vanu. Někdo to neřeší a nechá vylít silnější vrstvu třeba o 1 až 2 cm právě v místech, kde bude vana a sprchový kout. Někdo tato místa vynechá, obšaluje a posléze dorovná betonem. Jak to řešit? Asi to bude spíše na telefon, že? Raab


Novější 1 3

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů