Drobečková navigace

Úvod > Podlahy > PVC, vinyl, Marmoleum > Vinyl > Co je vinyl?

Co je vinyl?

Vinylové podlahy jsou pevné, odolné a pružné.

Vlastnosti vinylové krytiny zaručují dlouhou životnost, ale i vynikající tepelně izolační vlastnosti. Vinyl je odolný vůči vodě a vlhkosti, a proto se vlhkostí nedeformuje. Vinyl má také velmi dobré akustické vlastnosti, malý tepelný odpor, je rozměrově stabilní a na povrchu působí teplým dojmem.

Materiály použité na podlahu se dělí podle třídy zátěže, kdy vyšší třída značí vyšší zátěžovou odolnost. Také vinyl se na trhu objevuje v různých třídách zátěže (např. 31-34 nebo 41-43, zatímco např. laminát o cca 10 tříd níž.

Thermofix Dub Old Western světlý 10401-1

Při poškození stačí vyměnit poškozený dílec.

Jestliže na vinylovou podlahu upadne předmět, nedochází k vyštípnutí vzoru. Pakliže dojde k poškození podlahy, není potřeba ji celou měnit, stačí vyměnit poškozený dílec. Díky dobré pružnosti a tvrdosti vinylu se již nemusíte strachovat, spadne-li vám v kuchyni na zem hrnec či vidlička.

Pokládka podlahy je snadná a rychlá.

Při pokládce vinylové podlahy musí být povrch zcela rovný a čistý bez jakýchkoli drobných kamínků a jiných nečistot, které by se na podlaze mohly časem projevit. V koupelně je však podlahu lepší především z hygienických důvodů k podkladu přilepit napevno.

Přičemž po nalepení lze rychle podlahu používat, jelikož lepidla schnou tak 3-4 hodiny. Jelikož vinyl nedilatuje, nejsou nutné přechodové lišty, což působí estetičtějším vzhledem.

Struktura krytiny umožňuje pokládku na podlahové vytápění. K jakýmkoli změnám tvaru podlahy v důsledku působení tepla je zabráněno díky speciální sklo-vláknité mřížce umístěné pod vrstvou vinylu.

montáž vinylu

Údržba i čištění vinylové krytiny je snadná.

Jako u většiny krytin je intenzita čištění závislá na oblasti použití a frekvenci užívání. Vyšší pozornost by měla být věnována oblastem u vchodů do místnosti, kde je špína bezprostředně nanášena. Podlahu klasicky zametáme, vysáváme, při větším zašpinění ji vytřeme, vždy však dbáme na velmi dobře vyždímaný hadr či mop. Na silné znečištění můžeme použít polyuretanový čistič. Kolečkové židle a další pohyblivý nábytek je dobré vybavit kolečky „typu W“.

JE PRO VÁS VINYLOVÁ PODLAHA TA SPRÁVNÁ VOLBA?

V dnešní době si zákazník může klást i ty nejnáročnější požadavky, očekáváte i Vy od Vaší nové podlahy především:

  • odolnost proti pádu předmětů nebo poškrábání např. pejsky nebo jinými domácími mazlíčky?
  • podlahu bez neustálých chuchvalců prachu?
  • rychlou a jednoduchou údržbu vysáváním nebo stíráním mopem?
  • odolnost proti vlhkosti jako je v koupelně nebo nečistotám jako v zádveří?
  • výbornou akustiku, sousedé Vás neslyší a Vám může spadnout cokoli a nedělá to hluk?
  • kdykoli a kdekoli opravitelnou podlahu, pokud si ji rozbijeme?
  • ideální na podlahové vytápění a úspornou při rychlém přenosu tepla?
  • podlaha, která by byla hygienická antialergická nebo antistatická?

V případě, že více jak polovina bodů byla totožná s Vašimi požadavky na novou podlahu, doporučujeme Vám o zakoupení vinylové podlahy vážně uvažovat. Neváhejte a nahlédněte do nabídky dekorů vinylových podlah.

vinyl Thermofix Dub Old Western světlý 10401-1