Drobečková navigace

Úvod > Podlahy > PVC, vinyl, Marmoleum > Bytové PVC

PVC bytové

PVC nabízíme více jak 60 kategorií bytových PVC v různých dekorech

 • imitace dlažby
 • imitace mramoru
 • imitace kamene
 • imitace dřeva
 • imitace korku
 • imitace kantovky

Proč zvolit PVC?

 • atraktivní vzhled, množství designů a barev
 • odolnost proti vlivu kolečkové židle
 • příznivá cena
 • vysoká zvuková i tepelná izolace
 • vhodnost pro podlahové vytápění
 • snadná údržba (povrchy jsou voděodolné, vhodné i do koupelen)
 • vzájemná kombinovatelnost dezénů
 • ekonomická výhodnost

PVC je dodáváno v šíři 2m, 2,5m, 3m, 4m nebo 5m.

Poptat podlahu

Příklad využití

PVC Novilon Nova 5112 PVC Novilon Nova 5112 PVC Novilon Viva 5223 PVC Novilon Viva 5222 PVC Novilon Viva 5234

Reference 

Jsou krytiny Novilon vhodné pro podlahové vytápění?

Materiály Novilon jsou vhodné k instalaci na podlahové topení. Topení může být jak teplovodní tak i elektrické. U elektrického je třeba dbát na to, aby nedošlo k přímému kontaktu materiálu a elektrických topných roštů. Musí zde být mezivrstva (stěrka, beton) Jeho spouštění musí být pozvolné tj., aby se požadované teploty na povrchu podlahy docílilo postupným zvyšováním např. po 5°C v průběhu několika dnů. U všech typů podlahového topení platí, že maximální teplota na povrchu vytápěného potěru (podkladu) nesmí přesáhnout 27°C. Hodnoty tepelné vodivosti najdete v technických tabulkách u jednotlivých materiálů. Vždy se poraďte s vašim dodavatelem podlahového topení. 

Podlahovina Novilon se mi poškodila. Lze ji opravit?

Zde je nutné vzít v úvahu, zda je krytina celoplošně přilepená či nikoliv. V případě celoplošného podlepení budete k opravě budete potřebovat zbytky materiálu, které vám zůstaly po instalaci. Samotná oprava probíhá tak, že na „náhradním kusu podlahoviny“ najdete to místo ve vzoru, které máte v užívané ploše poškozené, vyříznete stejně velké plochy a jednotlivé kusy vyměníte. Doporučujeme použít metodou dvojitého řezu. Po osazení „nového“ kusu podlahoviny do užívané plochy se po obvodu zataví studeným spojem. Takto pokračujte u všech poškozených míst.

Máme doma domácí zvíře. Nepoškodí materiál?

Materiály Novilon jsou kvalitní vinylové krytiny, které se dobře snáší s vašimi domácími miláčky. Ochranná nášlapná vrstva Diamond Seal spolu s prvkem Noviclean dokonale chrání materiál před poškrábáním, zajišťuje mu trvanlivost a snadnou údržbu. Proto se nemusíte obávat poškození podlahové krytiny od drápků a i jejich srst snadno a rychle uklidíte.

Je materiál vhodný pro pojezd kolečkové židle?

Vhodnost krytiny pro pojezd kolečkové židle specifikuje norma EN 425. V technických údajích naleznete vhodnost jednotlivých kategorií pro pojezd kolečkové židle. Prosíme vezměte v úvahu, že příliš malá nebo příliš ostrá kolečka by se měla vyměnit za větší, přednostně z plastu typu W s měkkou kontaktní plochou. Pozor na gumová kolečka a materiály s vinylem nebo pryží, které mohou způsobovat zabarvení podlahoviny. Kovová kolečka jsou taky nevhodná, mohou rezivět a poškodit tak povrch podlahoviny.

Jakou zvukovou izolaci materiál poskytuje?

Podlahovina Novilon má vynikající akustické vlastnosti. Mechanická rubová pěna zajišťuje výborné hodnoty kročejové neprůzvučnosti.

Změní se barva materiálu vlivem světla?

Podle normy barevné stálosti, kdy měření probíhá na modré škále, jejíž maximální hodnota je 8 - materiál vlivem světla vůbec nezmění barvu. Krytina Novilon dle technických specifikací dosahuje hodnot 6/7, kdy jsou odchylky od původní barvy téměř zanedbatelné.

Nehrozí pod tíhou nábytku promáčknutí, vznik otlaků?

Výhodou materiálu Novilon je, že mají tvarovou paměť. Tato vlastnost je dána pěnou s označením LDF, která se nanáší na rubovou stranu podlahoviny. Hlavními výhodami je, že pěnová struktura LDF s otevřenými póry roznáší zatížení na větší plochu a po odstranění zatížení umožňuje návrat do původního tvaru. Doba za kterou se materiál vrátí do původního tvaru je závislá na zátěži, která na dané místo působila. Je třeba dbát na to, aby jste nezpůsobili poškození nadměrným bodovým zatížením zapřičiněné příliš těžkým nábytkem nebo nábytkem s nožičkami s malou kontaktní plochou v těchto případech je nutno použít tzv. roznášecí podložky,aby zatížení odpovídalo příslušné normě.